"Mes esame tai, ką valgome"
Vedami šios Hipokrato minties 2023 m. balandžio 23-29 d. dalyvavome ketvirtąjame „Erasmus+“ projekto "Do something good for yourself" partnerių susitikime Turkijoje, Karacabey mieste.

Susitikime dalyvavo  mokytojai  iš Lietuvos, Turkijos, Graikijos, Vengrijos ir Lenkijos . Šio susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas sveikai mitybai, kuri yra žmogaus sveikatos ir geros savijautos pagrindas. Sveikiausias maistas yra tuomet, kai jį pasigaminame patys. Gamindami sau maistą mes galime kontroliuoti jo sudedamuosius ingredientus bei jų kokybę, todėl vizito metu mūsų mokytojai kartu su partneriais daug dėmesio skyrė įvairioms veikloms, kurių metu išmokome pasigaminti naujų sveikų užkandžių, degustavome vietinius patiekalus ir užkandžius, kurių didžiąją dalį sudaro mėsa ir daržovės. 

Vizito metu daug dėmesio skyrėme ir fiziniam aktyvumui – kasdienių ekskursijų metu gryname ore lankant žymius objektus nuėjome ne vieną kilometrą. Partneriai iš Turkijos taip suorganizavo apsilankymą šaudymo iš lanko klube, kur pasitikrinome savo taiklumą. Dalyvavome aerobikos ir estafečių užsiėmime, skambant turkiškiems muzikos ritmams.

Projekto partneriai supažindino mus su Turkijos švietimo sistema: lankėmės mokykloje, dalyvavome šventėje, skirtoje paminėti vaikų dieną, stebėjome ir aptarinėjome atviras pamokas ir kitas su vaikais organizuojamas veiklas. 

Mobilumo metu turėjome progos susipažinti ir su šalies papročiais, tradicijomis, kultūra ir gamta - dalyvavome įvairiose išvykose ir edukacijose, suteikiančiose galimybę iš arčiau pažinti šalį. 

Priešpaskutinis mūsų projekto tarptautinis susitikimas dar kartą suteikė puikias galimybes ne tik pagilinti teorines ir praktines žinias apie sveiko gyvenimo būdą, bet ir patobulinti komunikavimo, kultūrinę, pažinimo, kūrybiškumo kompetencijas. 

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Gegužės 10, 2023

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras