KUPINA VEIKLOS IR PATYRIMŲ SAVAITĖ, KURI PATEISINO PROJEKTO PAVADINIMĄ „PADARYK KĄ NORS GERO SAU“ ("DO SOMETHING GOOD FOR YOURSELF")
„Erasmus+“ projekte "Do something good for yourself" Klaipėdos Marijos Montessori mokykla-darželis, kartu su Turkijos, Graikijos, Vengrijos ir Lenkijos mokyklomis dalyvauja jau antrus metus.

Pirmuosius projekto metus pakoregavo COVID 19 pandemija, todėl buvo organizuojami tik virtualūs susitikimai, kurių metu šalys organizavo įvairias veiklas, dalijosi patirtimi, virtualiai pristatinėjo savo mokyklose atliktą darbą. Šį kartą visos projekte dalyvavusios šalys – Lietuva, Lenkija, Graikija, Vengrija ir Turkija – susitiko gyvai. 

Pirmasis mobilumas įvyko  Budapešte vasario 14-18 d. , kurį organizavo projektą koordinuojantis Frisky Dolphins darželis Vengrijoje. Penkios viešnagės dienos Budapešte projekto dalyviams buvo kupinos atradimų,  pažinimo ir patirčių: visų partnerių šalių atstovai gyvai susipažino vieni su kitais, įteikė atminimo dovanėles, aptarė pirmųjų projekto metų sėkmę, žaidė ledlaužio žaidimus, žiūrėjo BBC kanalu mokslinius filmus apie sveiką gyvenimo būdą, visos šalys pristatė savo mokyklose organizuojamas sveikatingumo veiklas iš anksto sukurtuose vaizdo įrašuose. Susitikimų metu visi vieningai sutarėme, kad Graikijos atstovų sukurta ir pristatyta daina „Kvapni rožė“ (https://m.youtube.com/watch?v=uDORhqkHOIs) atliepia mūsų projekto idėją ir taps himnu. 

Vizito metu taip pat susipažinome su nuostabia Vengrijos sostine – Budapeštu, vadinamu karališkuoju miestu, kuris pilnas nuostabios architektūros, tiltų, išsiskiriantis įspūdingomis miesto panoramomis, garsėjantis ypatingai įdomiu naktiniu gyvenimu, senaisiais „Ruin“ barais, žaliosiomis erdvėmis bei skverais miesto centre. Aplankėme žymiausias šalies vietas ir susipažinome su šalies istorija. Neišdildomą įspūdį visiems projekto dalyviams paliko vakarinis kruizas Dunojumi. Nušvitęs sostinės grožis pakerėjo visų širdis -iš vienos pusės Buda su pasakų pilimi ir Žvejų Bastionu, o iš kitos Peštas su nuostabiai apšviestu Parlamentu, kuris primena karališkuosius rūmus iš vaikystės pasakos. Viešnagės metu aplankėme garsųjį Budapešto turgų, kuriame gausu šios šalies kultūrinio paveldo, bei Sėčėni terminių vandenų SPA. Tai vienas didžiausių termo vonių kompleksų, įkurtas daugiau kaip prieš 100 metų! Paragavome tradicinių vengriškų patiekalų. Susitikimą baigėme puikia atsisveikinimo vakariene, kurios metu skambėjo visų šalių, o taip pat ir lietuviškos dainos.

Mūsų mokyklos mokytojai grįžo kupini įspūdžių, kurie bus įamžinti ne tik nuotraukose, bet ilgam išliks jų širdyse. O svarbiausia - užmegzta draugystė su žmonėmis, kurie nepaisant kultūrinių ir kalbos skirtumų siekia tų pačių tikslų, džiaugiasi kiekviena kartu praleista akimirka ir puoselėja bendrą idėją: "Do something good for yourself". Tarptautinis mobilumas suteikė puikias galimybes ne tik pagilinti teorines žinias apie sveiko gyvenimo būdo sklaidą, bet ir praktiškai tobulinti anglų kalbos įgūdžius bei pažinti kitos šalies kultūrą.

Budapestas.mp4

Kovo 10, 2022

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras