Pristatome pirmąjį BUSTA projekto rezultatą
Nuo 2022 m. dalyvaujame inovatyvaus mokymo projekte „Mokinių gebėjimų ugdymas bendradarbiaujant su terapiniais gyvūnais“ (angl. k. Building Skills in Schools Though Training Therapy Animals - BUSTA). Projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 175 207,20 EUR.

Šis sėkmingai įgyvendinamas projektas jau keliauja prie pabaigos. Kviečiame susipažinti su pirmuoju projekto rezultatu - edukaciniu filmu, kuriame atskleidžiami projekto užkulisiai, bei aptariami projekto rezultatai. 

Vaikai metus laiko dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose, kurios buvo skirtos vystyti demokratinius gebėjimus, skatino susipažinimą su individualiais poreikiais, buvo ugdomas empatiškumas, atvirumas negaliai ir terapinių gyvūnų treniravimo pažinimui. Šis filmukas apie edukacinę kelionę yra sukurtas anglų kalba, tačiau, siekiant kuo didesnės rezultato sklaidos ir prieinamumo galima pasirinkti subtitrus lietuvių kalba.

Antrasis projekto rezultatas – metodinė knyga, kurioje subendrinama dalyvių patirtis bei dalijamasi įžvalgomis apie terapinių gyvūnų panaudojimą demokratiškumo įgūdžių ugdymui, o trečiasis projekto rezultatas yra parengtos gairės mokykloms, žmonių su negalia organizacijoms bei organizacijoms, organizuojančioms terapinį procesą. 

Tikimasi, kad šie rezultatai ne tik bus naudingi mokykloms, inkliuzijos idėjai bei politikai, tačiau ir taps puikiu proveržiu didesnėms ateities bendrystės sąsajoms bei projektams, kai terapiniai gyvūnai puikiai gali būti pasitelkiami ir požiūrio į kitoniškumą, individualius poreikius ar negalią keitimui.

Dokumentinis filmas

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją. 

Gruodžio 08, 2023

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras