Trečiasis BUSTA projekto dalyvių susitikimas
2023 m. rugsėjo 24 – 29 d. Briuselyje, Belgijoje įvyko trečiasis „Erasmus+“ projekto BUSTA dalyvių susitikimas.

Susitikime dalyvavo projekto dalyviai iš Lietuvos, Bulgarijos ir Belgijos. Šio susitikimo metu keturias dienas dalyviai buvo supažindinami su Belgijoje esančiomis įstaigomis, kurios padeda specialiųjų poreikių žmonėms gyvenime.

Pirmąją vizito dieną BUSTA dalyviai buvo supažindinti su šunų asistentų dresūros NPO centru DYADIS (angl. Belgian Association for the Assignment of Assistance Dogs to the Disabled). Centre buvo papasakota apie DYADIS įsikūrimo istoriją, atliekamą specifinę dresūrą ir jos iššūkius. Centre dresuojami šunys paskiriami fizinę negalią turintiems žmonėms bei autizmo spektrą turintiems. 

Antrą dieną buvome supažindinti su nevyriausybinės NPO organizacijos EASPD (angl. European Association of Service providers for Persons with Disabilities) veiklomis. Šios organizacijos tikslas – skleisti informaciją apie socialines tarnybas ir jų skėtinių organizacijų veiklas. Skatina lygias galimybes žmonėms su negalia per efektyvias ir kokybiškas paslaugų sistemas.

Trečią dieną vykome į „La Ferme Nos Pilifs“ fermą. Ši ferma pritaikyta darbo įmonė bei ne pelno asociacija, kurios misija – suteikti naudingų ir apmokamų darbo vietų 145 neįgaliesiems ir keturiasdešimčiai darbuotojų, prižiūrinčių fermos nepaprastus darbuotojus. Fermoje auginamos daržovės, vaisiai, uogos yra parduodamos šviežių maisto produktų parduotuvėje bei naudojami fermos teritorijoje esančioje kavinėje. Auginami augalai parduodami augalų parduotuvėse. Taip pat fermoje yra įsteigtas mažas fabrikėlis, kuriame specialiuosius poreikius turintys žmonės gamina sausainius, o pagamintą produkciją pardavinėja parduotuvėse.

Paskutiniąją dieną lankėme demokratinę bedruomenę L'Arbre Des Possibles (liet. Galimybių medis). Susipažinome su bendruomenės vykdomomis veiklomis bei vaikais.

Šis susitikimas Briuselyje buvo puiki galimybė susipažinti su vykdomomis nuostabiomis veiklomis, kurios suteikia daugiau galimybių bei palengvina specialiuosius poreikius turinčių žmonių gyvenimą.

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Lapkričio 08, 2023

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras