Sveiko gyvenimo būdo patirtys
Šiomis dienomis daug kalbama apie sveiką gyvenseną ir mitybos svarbą. Apie sveiką gyvenseną ir nutukimo prevenciją kalbėjome 2022 m. lapkričio 7-11 d. Klaipėdos Marijos Montessori mokykloje-darželyje vykusiame „Erasmus+“ projekto "Do something good for yourself" antrąjame partnerių susitikime.

Susitikime dalyvavo  mokytojai iš Turkijos, Graikijos ir Lenkijos. Į susitikimą neatvyko Vengrijos atstovai.

Visą savaitę mūsų mokytojai kartu su partneriais nagrinėjo nutukimo priežastis ir pasekmes. Stebėjome ir aptarinėjome pamokas, dalyvavome įvairiose veiklose: dieną pradėjome mankšta, kartu su vaikais žaidėme žaidimus, šokome bendrą šokį.  

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure diskutavome  apie suaugusiųjų ir vaikų nutukimą bei nutukimo prevenciją, Susipažinome su  Sveikatos biuro patirtimi įgyvendinant sveikatinimo veiklas, patyrėme daug gerų emocijų atlikdami praktines užduotis.

Susipažinę su mūsų mokykloje vykdoma veikla, skirta nutukimo prevencijai, partneriai pasidalijo savo patirtimi - pristatė veiklas, kurias vykdo savo mokyklose. 

Susitikimo rezultatas – rekomendacijų rengimas “Subalansuota vaiko diena“.

Mobilumo dalyviai turėjo progos susipažinti su mūsų miestu, papročiais, tradicijomis, kultūra ir gamta - dalyvavo įvairiose išvykose ir edukacijose, suteikiančiose galimybę pažinti mūsų šalį. 

Projekto dalyviai keliavo į Lietuvos jūrų muziejų ir dalyvavo edukacijoje, Klaipėdos etnokultūros centre susipažino su liaudies šokiais ir žaidimais bei tautiniais drabužiais, dalyvavo pynimo, rišimo ir sodų gamybos praktiniuose užsiėmimuose. Dalyvavo pažintinėje degustacinėje ekskursijoje „Paragauk Klaipėdos“. Savaitės veiklas užbaigėme vakariene miesto simbolyje - Meridiane. Vakaras buvo kupinas gerų įspūdžių ir emocijų – visų šalių atstovai atliko savo tradicines dainas, dalijosi savo įspūdžiais ir smagiausiomis akimirkomis, patirtomis visos  savaitės metu.

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Lapkričio 17, 2022

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras