Apie mus

M.Montessori (1870-1952)
M.Montessori (1870-1952)

Aš pradėjau savo darbą, kaip valstietis, kuris pasodina gerus kviečių grūdus į derlingą žemę tikėdamas, kad jie užaugs tokie patys. Bet taip nebuvo. Kai netrukus pajudinau žemę, aš radau auksą, žemė slėpė vertingą lobį (atradimą).

(M.Montessori rankraščio vertimas. 1907 01 06)

M.Montessori (1870-1952) - žymi Italijos gydytoja, pedagogė, mokslininkė, socialinio gyvenimo reformatorė. 1907 m. sausio 6 dieną atidaryti pirmieji vaikų namai (Casa dei Bambini) Romoje, tapo pasaulinio montesorinio judėjimo pradžia.

M.Montessori pedagogika - pagalba vaikui, atsisakant diktato, grindžiama laisvo žmogaus prigimtimi, natūraliu veiklumu ir saviraiškos siekiu. XXI amžiuje, kaip viena iš pažangiausių laisvojo ugdymo pedagoginių sistemų, M.Motessori koncepcija verčia gilintis į žmogaus formavimosi dėsnius, teikia naują orientaciją visuomeniniam gyvenimui, sprendžiant vaikystės problemas. Montesorinio ugdymo centrai paplitę visame pasaulyje, juos jungia kelios tarptautinės organizacijos: AMI (Association Montessori Internationale) ir AMS (American Montessori Society). 1988 m. UNESCO paskelbė M. Montessori viena iš keturių iškiliausių XX a. pedagogų (greta amerikiečio D. Diujo, vokiečio G. Keršenšteinerio ir ruso A. Makarenkos).